Klik hier voor de boeken op aantal sterren, genres, jaar van publiceren en per uitgeverij.

Meer tonen

De Verwarde Kip - Karin Vijsma-Van Dobbenburgh


Van Karin Vijsma-Van Dobbenburgh mocht ik haar boek recenseren. Ik wil haar daar hartelijk voor danken.

Subtitel:
en de mooiste verhalen van de dwalende egel

Waar gaat het boek over?
Een fijn, informatief prentenboek voor het jonge publiek over de avonturen van twee diersoorten met leuke, kleurrijke illustraties. Het mooiste voorleesboek inclusief kleurplaat voor kinderen.

Op de mooiste woonplek aan de rivier woont Madeleine samen met twee huisgenoten. Helaas is er een groot minpunt in de kippenvilla. De zitstok is te klein voor drie kippen. Dus zit Madeleine altijd in haar uppie en piekert ze zich suf waarom dat zo is. Ze raakt steeds meer in de war, totdat Lily met een héél verrassend antwoord komt. Ben jij ook zo benieuwd wat dat is? Lees ook de avonturen van egel Frenkie. Hij is zo verschrikkelijk moe en al dagen op zoek naar een slaapplaats. Lukt het hem de buurtkatten te ontwijken? Wie zal hem beschermen?

Bron: bol

Omslagontwerp:
Isabel Kok

Jaar van verschijnen:
2023

Druk:
Eerste druk

ISBN:
9789464893724

Bindwijze:
Paperback

Aantal pagina's:
54

Genre:
Prentenboeken

Wat vind je van het boek? 
Bij het zien van de schitterende cover van De verwarde kip van Karin Vijsma-Van Dobbenburgh word je nieuwsgierig naar het verhaal van deze kleurrijke kip. Het is mooi dat de cover via de zijkant op de achterkant doorloopt. Wat ook mooi is, is dat er van de cover een kleurplaat in het boek staat, zodat kinderen de kip en de achtergrond zelf kunnen inkleuren met hun favoriete kleuren en mooie patronen in de kip en de achtergrond kunnen tekenen. Mochten er meer kinderen in een gezin zijn, dan is het aan te raden om voor ieder kind een apart boek te kopen of te bestellen, zodat ieder kind een eigen boek heeft en er geen ruzie ontstaat over wie de kleurplaat mag inkleuren. Uiteraard zou je de kleurplaat ook kunnen kopiĂ«ren, zodat ieder kind zijn of haar eigen kleurplaat heeft. De schitterende illustraties zijn getekend en ingekleurd door Isabel Kok.
De titel van het boek maakt je nieuwsgierig naar het boek. Je wilt weten waarom de kip verward is. De subtitel maakt je nieuwsgierig naar de verhalen van de dwalende egel. De verhalen van de dwalende egel kun je beter niet los lezen, maar je kunt wel zelf bepalen of je eerst het verhaal van de verwarde kip gaat (voor)lezen of dat je eerst de verhalen van de dwalende egel gaat (voor)lezen. Je kunt je kinderen laten kiezen welk verhaal ze eerst willen horen.
In De verwarde kip van Karin Vijsma-Van Dobbenburgh is Madeleine verward, ze heeft het gevoel dat ze er niet echt bij hoort. Ook is ze verbaasd dat de zitstok te kort is voor haar en haar twee metgezellen. De twee andere kippen, Lilly en Claire, zitten altijd samen, maar Madeleine zou ook graag bij beide de beide kippen willen zitten. Doordat ze steeds in haar uppie zit en veel nadenkt, raakt ze steeds meer in de war. Totdat er door Claire een opmerking wordt gemaakt na een gebeurtenis en Lilly een verrassend antwoord heeft. De vraag is of dat het is of is het toch iets anders?
De mooiste verhalen van de dwalende egel vertellen de verhalen van Frenkie, die ontzettend moe is. Hij is op zoek naar zijn favoriete slaapplaats, maar de weg er naar toe is niet zonder gevaar. Er lopen buurtkatten die nieuwsgierig zijn naar prikkertje, maar het enige wat Frenkie wil, is slapen. De vraag is of het hem lukt om een slaapplaats te vinden voor hij al lopende in slaap valt.
Zoals gewend van Karin Vijsma-Van Dobbenburgh, heeft ze zich ook in De verwarde kip goed ingeleefd in de verhalen. Het is mooi van haar dat ze in het voorwoord heeft geschreven hoe ze aan de verhalen is gekomen en dat ze onderzoek heeft gedaan naar kippen. Iets wat je heel goed merkt, want ze heeft een pagina met leuke spreekwoorden met kippen geschreven. Sommige spreekwoorden zijn bekend, zoals 'Er als de kippen bij zijn'. Anderen zijn minder bekend, zoals 'Een kippenkooi open laten staan'. Het is mooi dat ze er ook de betekenissen achter heeft geplaatst. Ook heeft ze een pagina geschreven met zeven weetjes over deze vrolijke druktemakers, zoals dat kippen een uitstekend geheugen hebben. De uitdrukking 'kippig' blijkt nergens op te slaan. Waarom dat is, kun je in het boek lezen. In ieder geval zal men voor de oorspronkelijke betekenis op zoek moeten naar een andere uitdrukking. Ook heeft de auteur duidelijk onderzoek gedaan naar egels en heeft ze een pagina met zeven weetjes over egels geplaatst, zoals dat egels echte herrieschoppers zijn. Tja, ze schijnen minder rustig te zijn dan altijd gedacht. Je wordt door die weetjes nieuwsgierig naar boze egels, want dan schijnen ze grappige geluidjes te maken. Ook lees je bij die weetjes waarom je egels geen melk moet geven.
De verhalen in De verwarde kip van Karin Vijsma-Van Dobbenburgh zijn erg leuk om (voor) te lezen aan kinderen vanaf vier jaar. Als kinderen al wat kunnen lezen, dan zouden ze zelf de verhalen kunnen lezen. Van beide verhalen kunnen zowel kinderen als volwassenen nog wat van leren, zoals waarom het niet erg is als je anders bent en wat je mag doen als je een egel vindt, maar ook wat je vooral niet moet doen. Bij beide verhalen leef je mee met, in het ene verhaal, met Madeleine en in de andere verhalen, met Frenkie. Je hoopt dat het goed komt, ook al weet je als volwassene dat het vast wel goed gaat komen, maar voor kinderen kan dat anders liggen, die zullen pas aan het eind opgelucht ademhalen. Het verhaal van de verwarde kip laat goed zien waarom dromen leuk is. Het laatste verhaal van de egel zet je zelfs als volwassene op het verkeerde been. Je vraagt je af hoe het kan dat iemand ineens elders is, hoe men dat voor elkaar heeft gekregen. Je vraagt je zelfs af of je een stukje gemist hebt en gaat het vorige verhaal nog eens goed lezen. Dan vraag je je af of de auteur stiekem een hoofdstuk is vergeten. De auteur weet de lezer goed op het verkeerde been te zetten. Hoe dat precies zit, kun je in het boek lezen.
Kortom, De verwarde kip van Karin Vijsma-Van Dobbenburgh is een ontzettend leuk prentenboek om aan kinderen vanaf vier jaar voor te lezen. Het is een boek waar niet alleen kinderen wat van kunnen leren, maar ook volwassenen leren wat meer over kippen en egels, wat belangrijk is voor ze en wat je vooral niet moet doen met ze.


Het boek is onder andere te koop bij bol.


Voldeed het boek aan je verwachtingen?
Ja, het boek voldeed aan mijn verwachtingen.

Wat vind je van de cover? 
Het is een schitterende cover die bij het boek past. Het is mooi dat de cover via de zijkant op de achterkant doorloopt. Ook is het mooi dat er een kleurplaat van de cover in het boek staat, zodat kinderen de kleurplaat kunnen inkleuren met hun favoriete kleuren.

Wat vind je van de titel van het boek? 
De titel is erg goed gekozen. Het is een nieuwsgierig makende titel.

Wat vind je van de subtitel van het boek? 
De subtitel is erg goed gekozen. Je wordt nieuwsgierig naar de verhalen.

Wat vind je van de schrijfstijl? 
Het boek is op een vlotte en beeldende manier geschreven, waardoor het boek vlot wegleest.

Hoe origineel zijn de verhalen?
De verhalen zijn erg origineel.

Hoe actueel is het boek?
Het boek is erg actueel en zal dat altijd blijven.

Wat vind je van de opbouw van de verhalen?
De verhalen zijn van begin tot eind goed opgebouwd.

Zat je direct in de verhalen?
Ja, ik zat er direct in.

Weet dit boek je aandacht vast te houden?
Ja, het boek weet je aandacht vast te houden. Als je eenmaal aan een verhaal bent begonnen, wil je alleen maar verder lezen, omdat je wilt weten hoe het verhaal verder gaat en hoe het verhaal zal eindigen.

Hebben de plots je verrast?
Nee, de plots hebben me niet verrast, maar voor kinderen zijn de plots wel verrassend.

Zijn de verhalen geloofwaardig?
Ja, de verhalen zijn geloofwaardig.

Zijn de karakters in het boek geloofwaardig?
De karakters zijn stuk voor stuk geloofwaardig.

Wat vond je van de locaties in het boek? 
De locaties klinken heel mooi.

Heeft de auteur je kunnen raken?
Nee, de auteur heeft me niet kunnen raken, maar dat is niet erg, want ik heb wel genoten van de verhalen en dat is ook belangrijk.

Mooie quote in het boek: 
Een zwarte en een witte kip, net een peper- en zoutstelletje.

Zou je het boek aanraden? 
Ik kan iedereen het boek aanraden.

Voor welke doelgroep zou dit boek geschikt kunnen zijn?
Voor kinderen vanaf vier jaar.

Hoeveel sterren geef je het boek? 
5 sterren.

Ga je het boek nog een keer lezen? 
Nee, ik ga het boek niet nog een keer lezen.

Ga je het boek houden of geef je het weg? 
Ik ga het boek aan ons overbuurmeisje geven.

Ga je vaker een boek van deze auteur lezen? 
Ja, dat ga ik zeker.

Website van de uitgever:









Of kijk op LIBRIS.nl of het boek bij jou in de buurt in een boekwinkel te koop is.
Je kunt ook kijken op de Bibliotheek of het boek in een bibliotheek te leen is.

Reacties